Web Yazılım Nedir? Web Sitesi Kodlaması

Web Yazılım Nedir? Web Sitesi Kodlaması

Web Yazılım Nedir Web Sitesi Kodlaması

Web yazılım ve web tasarım arasındaki ilişki ile ilgili bir olgudur. Tasarım bir web sitesinin kullanıcıların gördüğü ve işlem yaptığı kısımdır. Yazılım kısmı ise arkada çalışan kod yapısı olarak tanımlanabilir. Bu kod yapısı bir çok yazım dili ile yapılabilir. Örneğin bu site php, css, javascript ve html kod dilleri kullanılarak yazılmıştır.

Web yazılım bilmeden de web tasarım veya internet siteleri kurulabilir. Ancak sıfırdan bir site kurmak için bu 4 kodlama dilini beraberinde bilmek gerekiyor. İnternette bulunan bir çok web sitesi bu kodlama dili ile yazılmışlardır. Web yazılım işi sanıldığından çok daha kolay öğrenebilmekte, bunu söylememdeki sebep ise Youtube ve bir çok video kaynaklarında bu işin nasıl yapılacağı hakkında onlarca hatta yüzlerce video bulunmakta.

Günümüz bilişim çağı olduğu için artık cebinizden az para harcayarak çok verimli eğitimler alma olanağınız bulunmakta. Peki web tasarım yazılımı ile neler başarabilirsiniz. Kodlamayı gerçekten çok iyi bir şekilde yapıyorsanız ve kendinizi bu işte iyi bir şekilde satabilirseniz çok iyi paralar kazanabilirsiniz.