Web Sitelerinde Viral Pazarlama

Web Sitelerinde Viral Pazarlama

Web Sitelerinde Viral Pazarlama

Pazarlamadaki yan trendlerden biri, sözde viral pazarlamanın ilk ve ana nedeni, iletilen mesajın bir virüs kütlesi şeklinde dağıtılmasıdır. Bu mesajlar yalnızca virüsleri yayma yöntemlerinden farklıdır; Mesaj, mesajı gönüllü olarak gönderen tüketicilerin mesajı potansiyel alıcı olarak kabul ettikleri kişilere göndermesidir. Özetleme; Dijital bir ortamda, mesajlar bir düğmeyi tıklayarak gönderilir ve dağıtılır. Bu web tasarım için, virüsün bulaşmasını kolaylaştıran önemli bir faktördür.

Viral Pazarlama Nedir?

Viral pazarlama, teknolojinin gelişimi ve İnternet kullanımı ile gelişen ve dijital ortamda gerçekleşen geleneksel bir ağızdan ağıza pazarlama şeklidir (WOM). Yani viral pazarlama; Bu, bir marka, ürün, şirket veya şirket ile ilgili mesajları İnternet’teki ve sosyal ağlardaki diğer insanlara veya sitelere aktarmanıza olanak veren bir pazarlama modelidir. Viral pazarlama tekniği dijital pazarlamada çok önemli bir yere sahiptir. Üretici ve tüketici arasında dolaylı bir ilişkiye yol açan viral pazarlamada, tüketiciler ara rolü oynamaktadır. Bir üretici veya marka, yalnızca birkaç kişiyle çok sayıda kişiye hızlı bir şekilde ulaşabilir.

Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?

İlk paragrafta bahsettiğimiz ağızdan ağıza pazarlamanın diğer bir versiyonu olan viral pazarlama, ürün veya hizmetlerle ilgili mesajların, içeriğin ve içeriğin görsel malzemeler veya video kullanarak elektronik olarak dağıtılmasını sağlamaktır. Viral reklamlar genellikle internette videolu olarak görünür. Ancak, viral e-posta reklamcılığı da etkili bir yöntemdir.

Kullanıcı, ürünün korunma veya korunma tarzında rastgele bir video çeker ve bu video gerçekten başarılı olursa, çabucak yayılır. Genel olarak, bu tür video içeriği zaten ilgili marka ile satın alınmaktadır. İkinci yöntem reklam yapacak bir şirket tarafından yürütülen bir kampanyadır. Bu yöntemi tercih eden markalar ve şirketler profesyonel bir web sitesi için viral reklamlar sipariş eder. Profesyonel bir ekip bu çalışmayı gerçekleştirse bile, bu videonun amatör olarak düzenleneceği en önemli kriterlerden biridir.