Web Geliştirici Nedir?

Web Geliştirici Nedir?

Web Geliştirici Nedir ve Bir Web Geliştirici Ne Yapar

Günümüzde bu mesleğin önemi tahmin edilemeyecek kadar fazla. Geleceğin mesleklerinden olan web geliştirici aslında ne? Neden web tasarım ile rekabet içinde? Kısaca açıklarsak; Bir web sitesi hazırlanmadan önce Web geliştirici yada programcısı site için hazırlanan tasarımı alır ve bunu bir sayfaya dönüştürür. Bu sayfa düşündüğünüz kadar kolay dönüştürülmez. Bunu yapmak için kullanılan özel kodları vardır ki bu kodlar oldukça karmaşıktır. Sadece bir tane web geliştirici yoktur. Çok farklı bölümlere ayrılırlar ve her bir web geliştirici, web sayfası oluşturulurken farklı yönlere odaklanıyorlar. Kısaca bu dehalardan bahsedelim;

  • Back-End Geliştirici
  • Full-Stack Geliştirici

Eğer bir web geliştiricisi olmak istiyorsanız ilk önce ne tür bir geliştirici olacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Sonuçta öğrenmeniz gereken Türkçe’ye benzemeyen bir bilgisayar dili var. Kendiniz için en doğru eğitimi seçin. Bir öğrenim planı oluşturun ve bunu uygulayın.

Uzman ekibimizle kaliteli profesyonel web sitesi fiyatları sunuyoruz. Kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için iletişime geçebilir, veya menülerden paket detaylarına bakabilirsiniz.

Web Geliştirici Web Tasarımına Karşı!

Web tasarımcısı bir kişi veya birden fazla kişiyle bir sayfanın içeriğinin oluşturulmasından sorumludur. Sayfanın içinde ne nerede durmalı, sayfanın rengi ne olmalı, sayfanın olması ve olmaması gerekenleri bilmesi gerekir. Site için hazırlana tanıtım grafiklerini veya tanıtım videolarını hazırlar, planlar ve geliştiricilere bu grafik ve videoların nerede olması gerektiğini söylerler. Kısacası sürekli iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Fakat web sayfasının oluşumunda veya bahsettiğimiz bilgisayar kodlarının oluşmasında bulunmazlar. Aslında birbirlerini tamamlayan iki harika meslektir.