Tr Uzantılı Domainler İçin Gerekli Belgeler

Tr Uzantılı Domainler İçin Gerekli Belgeler

Tr Uzantılı Domainler İçin Gerekli Belgeler

COM.TR, özellikle ticari kullanım için, bireyler ve tüzel kişiler için bir alt alan adıdır. Com.tr uzantılı bir alan adı satın almak için satın almak istediğiniz adın aynı ticari adı taşıması gerekir. Satın almak istediğiniz adı web tasarım içinde resmi belgelerle onaylamanız gerekir.

Tüm .TR uzantı alanları için bir alan adı dağıtım formu (dilekçe) sunulmalıdır. Başvuruda takip numarasının bir kısmı boş bırakılmalıdır; ayrıca idari kodun diğer alanları, ödeme kodu ve FP39-ODTÜ gibi teknik kod alanları da bırakılmalıdır. Bu alanlara ek olarak, ad ve soyad (şirket sahibine ait), alan adı, e-posta adresi, telefon numarası ve adres bilgileri doldurulmalı ve bize sahibinin imzası ve firması ile gönderilmelidir.

İstenen tüm alan adları, beyan edilecek belgedeki başlıkla aynı olmalıdır. Alan adlarının değerlendirilmesi için uygun kuruluş tarafından .tr alan adı yönetimine gönderilen belgeler değerlendirmeye tabi tutulur; Bir markanın “ayırt edici” ve “temel unsuru bir ticari marka, ticari markadır, vb ile İlgili doküman temel alınmalıdır. Tanımlayıcı elemanlar gerekli değildir.

Marka Nedir?

Şirketin, mallarını veya hizmetlerini, ticari isimler, özellikle kelimeler, sayılar, harfler, yuvarlatılmış işaretler dahil olmak üzere, başka bir şirketin mallarından veya hizmetlerinden ayırt etmesi şartıyla. (556p. Madde 5 Kararnamesi) patentli buluş; mucitin mülkiyeti olur, iş yapmadan alabileceğiniz, satabileceğiniz, kiralayabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz diğer ürünler gibi web sitesi içerikleri de düşünülmelidir. Patentler düzenlendikleri ülkelere hak verir.

Türkiye’ye yalnızca sahibinin Türkiye’deki haklarını ve Türkiye’deki diğer ithal patentli ürünlerini vermesi durumunda, sahibine ithalatı durdurma hakkı verir. Farklı bir tarifle; Şirketinizi kullanırken ve müşterileriniz için ayırt edici özelliklerle; Kuruluşunuzun kurumsal imajını ifade eden her bir işaret türünü diğer insan ve kuruluşlarla ilişkili olarak marka olarak tanımlarız.