SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SEO uzmanı, internet sitelerinin Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında daha üst sıralara gelmesi yönünde çalışan kişilerdir. Örneğin Profesyonel SEO uzmanı için bu hedef kitleye dönük olarak bir strateji izlenerek müşterinin talep ettiği anahtar kelimelere odaklanılır. Böylece tercih edilen kelime ve kelime gruplarının arama motorlarında sorgulanması durumunda, internet sitesi optimize edilen müşteriye daha çok ziyaretçi trafiği sağlanmış olur. Bir başka ifadeyle, ele alınan internet sitesinin performansını artırmaya dönük yapılan işlemlerle daha çok ziyaretçi edinilir.

SEO hizmeti alanında müşterilerin bu hizmeti almak için birden fazla nedeni bulunmaktadır. Gündelik nüfusu neredeyse yirmi milyonu bulan bu şehirde yer alan kafeler, oteller, butikler, araç kiralama firmaları, güzellik merkezleri, hukuk büroları ve çok daha fazlası mümkün olduğunca fazla kişiye erişmek ister. Potansiyel müşterilerinin herhangi bir arama motorunda kendileriyle ilgili bir arama yapması durumunda mümkünse ilk sayfada çıkmaları, kendileri için büyük bir artıdır. Zira arama motoru ziyaretçisi, büyük olasılıkla ilk sayfada aradığını bulacak ve diğer sayfalara bakma ihtiyacı duymayacaktır. SEO çalışmasının en büyük nedeni ve en kazançlı sonucu da arama motorunda olabildiğince ön sıralara yerleşmektir.

İstanbul SEO uzmanı ile çalışmak, internet sitesi sahibine birden fazla olumlu dönüş sağlamaktadır. Arama motoru optimizasyonu çalışmasıyla daha çok kişiye erişmek birinci sıradadır. Bununla birlikte, internet sitesinin güvenilirliği ve görünümü de olumlu yönde gelişir. Ziyaretçinin sayfada geçirdiği süre artarken, site içinde diğer içerik ve paylaşımlara ilgi duyma olasılığı da artacaktır. Bir diğer sonuç ise, tanınırlıktır. Başarılı bir performans gösteren ve daha çok ziyaretçi çeken bir internet sitesinin sosyal medya kanallarında paylaşılma şansı artacaktır. Böylece ziyaretçi sayısında da artış gözlenecektir.

Freelance SEO uzmanı ile çalışmanın bir diğer artısı, özgün metinlerle farklı sitelerde tanıtım olanağıdır. Arama motorunda sorgulama yapmamış veya sosyal medyada denk gelmemiş olan potansiyel müşteri, bir internet sitesini ziyareti sırasında SEO çalışması sonucu eklenen linke tıklayabilir. Bu hizmet, aynı zamanda bilinirlik açısından verimli bir reklamdır.

Kimler SEO Hizmet Almalıdır?

 

SEO hizmetleri ile ilgili herkes bu olanaktan faydalanabilir. Niş site, forum ve blog sahipleri daha çok ziyaretçi almak istiyorlarsa bu hizmetten yararlanmalıdır. Özellikle vurgulanması gereken nokta şu ki, başarılı bir SEO çalışması ile spam ya da bot trafik değil, gerçek kişiler siteye gelir. Böylece hitap edilen hedef kitleye dönük bir başarı sağlanır. SEO hizmeti; Hiçbir ürün veya hizmet sağlamayan, sadece içerikleriyle reklam geliri sağlayan internet siteleri bile bundan yararlanmak isteyecektir. 

Şöyle özetleyelim: Gezip gördüğünüz, tattığınız, deneyimlediğiniz şeyler hakkında yazdığınız bir bloğunuz var. Hiçbir şey satmıyor veya pazarlamıyorsunuz. Sadece gösterime ve/veya tıklamaya dayalı Adsense veya benzeri bir reklam programının reklamlarını yayınlıyorsunuz. Garantili SEO ile yaptığınız iş sonucu sitenize daha fazla gerçek ziyaretçi geleceğinden, elde ettiğiniz gelirlerde artış yaşanacaktır.

Ayrıca, bir ürün veya hizmete sağlıyorsanız, sektörünüzle ilgili arama yapanlar sitenize geldiğinden ekonomik anlamda yükselişe geçeceğinize emin olabilirsiniz. Örneğin Şişli’de bir spor salonunuz var ve Google gibi arama motorlarında “Şişli spor salonu” tarzında arama yapıldığında siteniz ya görünmüyor ya da ilk sayfalarda bulunmuyor olsun. Odaklanılan Kurumsal SEO çalışmasıyla potansiyel yeni müşterileriniz internet sitenize çok daha rahat ulaşabilecektir. Size olan geri dönüşler dikkate alındığında, sitenizin kelime odaklı performansının gelişiminin ne kadar faydalı olduğunu daha iyi anlayacaksınızdır.

Kısacası,  Google SEO uzmanı ile çalışarak siz de gelirlerinizi artırabilirsiniz. Sitenizi istediğiniz kelime ve kelime gruplarında daha bulunabilir kılma ve daha çok kişiye ulaşma için, işin uzmanına danışmalısınız.

SEO Çalışmasının Yararları


İnternet sitelerinin arama motorlarındaki sorgulamalar sonucu daha rahat bulunabilmesine ve daha çok ziyaret çekmesine olanak sağlayan SEO çalışmasının birçok yararı bulunmaktadır. SEO çalışmasının yararları hakkında bir liste yapılacak olsa, kuşkusuz ilk sıraya “rakip sitelerin önüne geçmek” gelecektir. Bu olağan bir sonuçtur ve bu paylaşımımızda, sitenizin başarı grafiğini artıran SEO çalışmasının faydaları ile ilgili başlıca maddeleri sizler için hazırladık.

1) Yazılımınız SEO’ya Uygun Olarak Programlanır
İnternet sitenizde kullanılan yazılım SEO çalışması gereği ihtiyaç durumunda tekrar programlanır. Böylece Dünya’nın dört yanından milyonlarca ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Bir içeriğiniz viral olarak paylaşılıp yoğun bir trafik aldığınızda siteniz çökmez, yayınınız kesilmez.

2) Tasarımınız SEO’ya Uygun Olarak Tekrar Tasarlanır
Tasarımınız, sitenizin estetiğidir ve estetik düzen ziyaretçilerinizin tercih edeceği şekilde olmalıdır. SEO çalışmasının yararları arasında bu madde, sitenizde kullanılan renkler, grafikleri, fontları (yazı tiplerini) ve diğer görsel ürünleri etkilemektedir. Böylece ziyaretçiniz aradığını rahatlıkla bulur ve okuduğu (veya izlediği) içerikten sıkılmaz. İçeriklerin daha anlaşılır olması doğru tasarımla mümkündür.

3) Sayfa Hızının Artırılması
Bazı internet sitelerine girişte veya bir içeriğine ulaşmaya çalışırken uzun süre beklemiş olabilirsiniz. SEO çalışmasının bir diğer faydası da, sitenizden kaynaklı hızın artırılmasıdır. Ziyaretçileriniz bekleyip açılmayan sayfadan geri dönüp başka sitelere gitmez. Hızlı açılan bir site ve içerik, kullanıcı dostudur.

4) İçeriklerin SEO’ya Uyumlu Hale Getirilmesi
Sitenizdeki içerikler en önemli malzemenizdir. Paylaşımınız ne olursa olsun SEO’ya uygun değilse bunun dezavantajlarını yaşarsınız. İçeriklerinizdeki başlık seçimi ile başlığın hangi düzen ve kriterle oluşturulduğundan URL’de geçen anahtar kelimelere, açıklama kısmının içeriğinden paylaşımınızın içeriğindeki temel unsurlara kadar geniş bir yelpazede dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. SEO çalışmasının bir diğer yararı ise bu konuda destek almanız ve SEO’ya uyumlu içerikler üretmenizdir.

4.1) SEO çalışması yararları incelendiğinde internet sahibine en önemli katkılardan birisi içeriklerin nasıl hazırlandığı ve yayınlandığıdır. SEO çalışması ile başlık (title), açıklama (description), anahtar kelimeler (keywords) ve meta etiketlerin (açıklamadaki anahtar kelimeler) önemi ortaya çıkacaktır. Tüm bu ufak ayrıntılar SEO ajansı ile SEO’ya uyumlu hale getirildiğinde ziyaretçi sayınızda da artış yaşanacaktır.

5) Mobil Uyum
Günümüzde akıllı telefon ve tablet kullanımında önemli bir artış var. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için herhangi bir sorun bulunmasa da, mobil görünüm de SEO çalışmalarının bir parçası. Mobil uygunluk testinin uygulanması ve başarı sağlanması, arama motorlarına mobil aygıtlardan giren kullanıcılara daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

6) İçeriklerde Anahtar Kelime Kullanımının Optimize Edilmesi
Her içeriğiniz, konusu ve hedef kitlesi itibariyle bazı anahtar kelimelere sahiptir. Bu anahtar kelimelerin metin içerisindeki dağılımı ise SEO’ya uygun olmalıdır.

7) Çeşitli Araçlarla Ziyaretçi Trafiğinin Yorumlanması
İnternet siteniz, sizin bir hizmetinizdir ve hizmetinizi en iyi şekilde yapılandırmak ve gerekirse değiştirmek için ziyaretçileriniz hakkında fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Kimin, nereden, ne zaman, hangi kanal üstünden, ne amaçla, hangi sayfanıza giriş yaptığını bilmek sizin için bir artıdır. Google Analytics ve benzerleriyle bu olanağa SEO çalışmanızla sahip olabilirsiniz. Kısacası, sonraki adımınızı atmadan önce bilmeniz gerekenler bu SEO yararı ile ortaya çıkacaktır.

7.1) Ziyaretçileriniz yararına olacak şekilde neler yapılabileceği bu noktada planlanır ve uygulanır. Hem var olan ziyaretçilerinizi koruma, hem de yeni ziyaretçiler edinme açısından önemli bir uygulama olacaktır.

8) Rakiplerinizi Tanıma
Rakiplerinizin backlink çalışmaları incelenerek onları yakalamak ve geçmek için ayrıca bir çalışma yapılmaktadır. En etkili backlink çalışmalarına başvurulduğu gibi, rakiplerinizin denediği taktiklerde incelenir.

9) Sitedeki Linklerin Tespiti
SEO çalışmasında yapılan bir diğer uygulama ise, site içerisinde yer alan linklerin tespit edilmesi ve zararlıların silinmesidir.

10) Sosyal Medya Çalışması
Hiçbir sosyal medyada hesabı bulunmayan kişileri tenzih edelim; ancak Facebook, Twitter, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında milyonlarca üye bulunuyor ve günlük zaman geçirmeleri hatırı sayılır derecede yüksek. Sitenizin de sosyal medyada yer edinmesi, olabildiğince sosyal medya kullanıcısını sitenize çekmek için verimli bir yol olacaktır.

Görüldüğü üzere SEO çalışmasının sitenize katkısı oldukça fazladır. Burada paylaştığımız çalışmalar ve sonuçları sadece bir kısmı olup webmaster araçları, sitemap, robot.txt, iç SEO ve dış SEO gibi daha teknik konuların da ayrıca etkileri bulunmaktadır. www.seotasarim.net; freelance seo uzmanı, garantili seo, google seo uzmanı, seo danışmanlığı seo firmaları ve kurumsal seo olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için buradayız. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Seotasarim.net sitesi; firma web sitesi ,e-ticaret sitesi ve Android Mobil Uygulama (WebView) Hizmeti kurulum hizmeti vermektedir.