SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

SEO Nedir

SEO Nedir, SEO’nun Açılımı Nedir ?

SEO kelimesi nedir, SEO’nun açılımı nedir gibi sorular web sitesi sahipleri ve bu işe meraklı olanların sorduğu soruların başında geliyor. SEO bir kısaltmadır ve Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe anlamı ile Arama motoru optimizasyonu olarak algılayabiliriz.

Tabi bu eski bir tabirdir, ben Google otimizasyonu olarak algılıyorum çünkü, dünyada en çok ziyaret edilen ve büyük bir arama motoru Google’dur. SEO hakkında yazılmış bir çok blog yazısı , makale ve içerikler bulabilirsiniz, bir çoğu yalan yanlış bilgilerle dolu. Özellikle Türkiye gibi dolandırıcılığın çok fazla olduğu ülkelerde, doğru bilgiye ulaşmak oldukça zordur. SEO denilince akla ilk olarak para vererek ve backlink paketleri alarak sitenizi sıra yükseltmek gelebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kalitedir.

Kaliteli bir sitenin ziyaretçisi her zaman memnun kalır ve sizi ilerleyen zamanlarda tekrar ziyaret etmek ister. Bu sebepten dolayı içerikleriniz çok iyi olmalıdır. Eğer SEO’yu öğrenmek için çok fazla vaktiniz yoksa bir SEO uzmanı ile çalışmanızda fayda olacaktır. Profesyonel bir SEO uzmanı ile çalışmazsanız verdiğiniz zaman, emek, para ve birikim çöp olacaktır. Siz siz olun garantili bir çalışma yapan SEO hizmeti veren birileri ile çalışın.