Responsive Web Dizayn (Tasarım) Nedir ?

Responsive Web Dizayn (Tasarım) Nedir ?

Responsive Web Dizayn (Tasarım) Nedir

Responsive dizayn nedir: kısaca açıklamak gerekirse web sitenizin her kalıba girmesi anlamına gelmektedir. Biraz açacak olursak; responsive tasarıma sahip bir web site cep telefonu, tablet, tv, konsol gibi birçok cihaza uygun bir tasarım ile çalışmasıdır.

Responsive Dizayn aslında mobil uyumlu web siteler yapmak için kullanılan bir terimdir. Sitenizin birçok cihazın piksellerine uyum sağlayarak kalıba göre oturmasıdır. Responsive tasarımın öneminden bahsedecek olursak; günümüzde artık herkes çok farklı cihazlarla internete girmektedir. Özellikle mobil cihazlar, masaüstü cihazların önüne geçmiş durumda. Yeni gelişen cep telefonlarının ekran çözünürlüğü telefon modeline göre değişiklik göstermekte. Responsive tasarım, farklı türdeki ekran boyutlarına göre yazıyı şekillendirmek ve resimlerin boyutlarını ayarlamasını yapar.

Bir çok sektörde olduğu gibi rakiplerimizin bir adım ötesinde olmak veya onları yakalamak için Responsive tasarıma sahip bir sitemizin olması çok önemlidir. Ayrıca mobil oyumlu sitemizin hızlı açılması da ayrıca öneme sahiptir.