Jquery Nedir?

Jquery Nedir?

Jquery Nedir

Jquery Nedir?

jQuery, artık yeni kabul edilemeyecek bir web teknolojisidir. JavaScript kitaplıklarından oluşur. Bu, JavaScript programlamayı çok daha kolaylaştırır. Öğrenmesi kolaydır.

Internet Explorer 6 ve diğer tarayıcı uyumsuzlukları için çözümler sunan jQuery ile çalışmak artık çok daha kolay. Bu nedenle, jquery’nin ne olduğunu söylerseniz, jQuery hemen her sitede kullanılan ve bizi uzun kod satırlarından koruyan bir yöntemdir. Özellikle, Ajax sitelerini tarayan Googlebotlar da web tasarım içinde jQuery için yaygın bir nedendir.

JQuery, özellikle kullanıcı deneyimini geliştirmek için HTML / CSS gibi yöntemlerle tamamlayamadığımız çok yararlı bir yardımcı dildir.

Ana yapısı javascript olmasına rağmen, bir jQuery kütüphanesine ihtiyacı var. Yapının basitliği ve Javascript kodlarının azaltılması ile öğrenmek zor değil. Bazı yazılım altyapılarına sahip olmak yeterlidir.

Web Tasarım yaptırmak istiyorsanız; profesyonel web sitesi fiyatları sayfasından inceleme yapabilirsiniz.

Kim Jquery Kullanır?

jQuery, javaScript, ajax ve efekt kitaplığı olarak kullanılabilecek bir çerçevedir. Bu, Ocak 2006’da bir javaScript gurusu olan John Rezig tarafından açıklanmıştır.Lisans sorununu kısaca söylemek gerekirse, MIT veya GPL lisansının şartlarına uyuyorsanız, web sitesi içinde kendi uygulamalarınızda kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi www.Qquery.com adresindeki jQuery resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca jQuery belgelerine, öğreticilere, eklentilere ve sorularınızı yazabileceğiniz bir foruma erişebilirsiniz.

JQuery geniş bir kullanıcı yelpazesine sahiptir. Bazı örnekler vermek istiyorum. Digg’in sosyal kaynak sitesi, açık kaynak projelerine ev sahipliği yapan SourceForge, blog sitelerini analiz eden Technorati, RSS kaynaklarımızı yönettiğimiz FeedBurner ve çoğumuzun kullandığı blog yazılımı olan WordPress bunlardan sadece birkaçıdır.