Joomla Nedir?

Joomla Nedir?

Joomla Nedir

Esas itibari  içerik üretim sistemi olarak bilinmektedir. Oldukça popüler ve yaygın bir kullanıma sahip olan Joomla, web sitesi içeriklerini ücretsiz olarak üreterek,  ortaya koymuş olduğu web tasarımları ile bir çok kişinin web sitesi oluşturmasına olanak sağlamıştır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan bir çok içerik üreticileri ile popülerliği bir anlamda düşmüş olsa da hala birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Joomla, web sitesi tasarımları konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmasından dolayı bir çok kişinin tercihlerinde etkili olmaktadır. Ayrıca içeriklerini kullanıcılara ücretsiz olarak sunması, geniş kullanıcı kitlesine ulaşmasının bir diğer sebebi olarak görülmektedir. SEO kurallarına uygun olarak hazırlanan, kişiselleştirilmiş ve bir çok özelliğe sahip web siteleri ile sanal dünyaya adım atmak isteyen bir çok kullanıcının tercihi olmuştur.

Joomla Özellikleri Nelerdir?

Joomla sisteminin en büyük özelliği ücretsiz olmasının yanı sıra oldukça hızlı olmasıdır. Kullanıcılar açısından en kısa sürede oluşturulacak bir web sitesi ile faaliyete geçilebilmektedir. Çeşit fazlalığının olması, kolay kullanımı ve yönlendirmeleri ile içerik konusunda hiç bir bilgisi olmayan kullanıcıların bile kısa bir süre içerisinde bir web sitesi tasarlamasına olanak sağlamaktadır.

Ancak bir dezavantajı ise, güvenlik açıklarının bulunmasıdır. Teknolojinin ilerlemesi ile daha gelişmiş ve güvenli sistem üreticilerinin de piyasada yer almaya başlaması, Joomla’nın popülerliğini azaltmıştır. Ancak uzun yıllara rağmen yaratıcı ve sınırsız içeriklere sahip ve ücretsiz olma özelliğini hala elinde bulundurmaktadır.