Google Recaptcha Ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Recaptcha Ve Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Recaptcha Ve Ayarları Nasıl Yapılır

Captcha web sitesin içerisinde bulunan güvenlik uygulaması olarak bilinmektedir. Bu uygulama mevcut internet adresine dışarıdan gelen yoğun spam mesajlarını engellemek amacı ile kullanılmaktadır. Web tasarımı sırasında kolaylıkla ekleyebileceğiniz Captcha güvenlik uygulaması ile web sitesi güvenliğini ve dışarıdan gelebilecek tehditleri küçük bir adım sayesinde engelleyebilirsiniz. Ziyaretçiler tarafından karışık bulunan bu güvenlik önlemi, internet sitelerinin maruz kalabileceği zararlı yazılım ve botların engellenmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Capctha eklentisi, ziyaretçilerin karşısına “Ben robot değilim” mesajı şeklinde çıkmaktadır. Kullanıcıların yapması gereken ise, gerekli kutucuğu işaretleyerek sisteme gerçek bir birey oldukları mesajını iletmektir. Oldukça kolay bir yöntem olarak gözükmesine rağmen, web tasarımlarının en gerekli adımlarından birini oluşturmaktadır. Bu güvenlik sisteminin kurulumu için yapılması gereken bir kaç basit adım bulunmaktadır.

Web Sitesi İçin Captcha Eklentisinin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle atılması gereken ilk adım sitenize ait bir domain yani alan adı satın almanız gerekmektedir. Sitenizin kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra google arama motoruna reCaptcha yazarak arama yapmanız ve indirdiğiniz eklentiyi web sitenizin düzeninde bulunan “eklentiler” bölümünden sayfanıza uygun hale getirmenizdir. EKlenti içerisinde nasıl çalışması gerektiği, ziyaretçilere ne şekilde bir mesaj ileteceği gibi kişiselleştirmeler yapılabilmektedir. Kendinize en uygun olanı seçebilir ve sitenize özgün hale getirebilirsiniz.  Eklentiyi hemen çalıştır seçeneği ile kullanıma uygun hale getirdiğinizde web sitesi üzerinden anlık olarak çalışmaya başlayacaktır.Böylelikle hızlı ve oldukça kolay bir yöntem ile internet sitenizi koruma altına alabilirsiniz.