Dijitalleşme Nedir?

Dijitalleşme Nedir?

Dijitalleşme Nedir

Dijitalleştirme, mevcut bilgileri ve mevcut kaynakları (belgeleriniz, dosyalarınız, süreçleriniz gibi) okumak için bir bilgisayara aktarma işlemidir. API sayısallaştırmaz, ancak medya kesintilerini azaltmak için iki bilgisayar sisteminin entegrasyonuna izin vererek rol oynayabilir. Mobil uygulama bu bilgiyi, web sitesi içinde sunucu sistemine veya veritabanına ileten API’ye gönderir.

Dijitalleşmenin Önemi Nedir?

İş yapma biçiminiz çarpıcı biçimde değişiyor. Dijitalleştirme sürecinde, süreçlerinizi daha sistematik olarak işleyebilir (geliştirebilir), kurumsal bellek oluşturabilir ve tüm bu değerlere kolayca erişebilirsiniz.

Örneğin, Müşteri Bilgilerinizi veya Ürünlerinizi kişisel bilgisayarınıza depolamak ve / veya İK işlemlerinizi Online CRM Yazılımına indirmek yerine kağıda uygulamak yerine, dijitalleştirme işlemine bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Dijitalleştirmenin Faydaları Nelerdir?

Dijitalleşmenin kendi içinde ticari değeri yoktur. Bununla birlikte, verilerin kullanıldığı iş durumları için temel teşkil eder. Dijitalleştirme, dijital teknolojiyi ve dijital verileri kullanarak bir iş sürecinin oluşturulması, iyileştirilmesi veya dönüştürülmesi anlamına gelir. Bu, sayısallaştırma işleminin önceki bölümde anlatıldığı gibi web tasarım için dijitalleştirme gerektirdiği anlamına gelir.

Filo yöneticisi, sipariş vermek için çalışanla ilgili bilgileri bir telekomünikasyon şirketine gönderecektir. Bir müşteri temsilcisi sisteme faks bilgilerini girer ve sipariş işlemini başlatır. Birkaç gün sonra, filo yöneticisi SIM kartsız bir telefon aboneliği alır.

Dijitalleşmenin İşletme İçin Değeri Nedir?

Çalışanlar ilk günlerde değer yaratabilir çünkü üretken müşterilerle ve ekipleriyle iletişim kurabilirler. E-postaları çevirmek ve faksla ürün toplamak yerine, çalışanlarını desteklemeye odaklanabilirler. Dijitalleşme, bir siparişi tamamlama maliyetini azaltır. Bir müşteri temsilcisi müşteri etkileşimine odaklanabilir ve müşteri hizmetlerini geliştirmek için daha fazla zaman yaratabilir. Özellikle, süreç otomatiktir ve el emeğini tamamen azaltır.

Öne çıkan yazımız olan web sitesi fiyatları konusuna bakabilirsiniz